دنده گردون که به آن‌ها بلبرینگ مرکزی نیز گفته می شود از مهم ترین اجزایی است که در ماشین آلات صنعتی همچون جرثقیل‌ها یا بیل‌های مکانیکی استفاده می شود. این دنده گردان‌ ها در واقع پیوند دهنده بین کابین‌های ماشین آلات صنعتی، چرخ و زنجیر‌های آن‌ها است. حرکتی که در جرثقیل‌ها با استفاده از این دنده گردان‌ها انجام می شود.

دنده گردون جرثقیل دارای دو شکل کاملا مجزا و متفاوت است. اولین حرکت در دنده گردون حرکتی است که کاملا سازگار با هیدرولیک و گیربکس جرثقیل است و دومین حرکت با سیستم‌های جک و دنده هماهنگ است و به عنوان شانه گردان شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دنده گردان چیست؟

اگر بخواهیم حرکت های یک دنده گردان را در جرثقیل مورد بررسی قرار دهیم، بهترین حرکت جرثقیل همان حرکت شعاعی است که به این وسیله نیز مربوط می شود. توجه داشته باشید اگر دنده گردان به درستی عمل نکند، عملکرد جرثقیل نیز با اختلال مواجه می شود.

چنانچه جرثقیل با این مشکل مواجه شد، بهتر است برای تعمیر دنده گردان جرثقیل به یک فرد باتجربه و متخصص با دانش و نخصص بالا مراجعه نمایید به این علت که تعمیر دنده گردون جرثقیل کاملا تخصصی و حرقه ای است.

اولین نکته این است که قبل از این که هر گونه اقدامی برای بلند کردن اجسام سنگین از زمین از جرثقیل استفاده کنید در این صورت بهتر است فاصله بین اصلی ترین سکو و جایگاه مربوط به قرار گیری جرثقیل را تراز نمایید تا به این صورت فشاری بر جرثقیل وارد نشود.

خیلی از ماشین آلات صنعتی قطعات اصلی آن‌ها از دنده های گردان تشکیل شده است اما بعد از مدتی این تجهیزات دچار مشکل می شود و شما نیاز به تعمیر خواهید داشت.

تعمیر دنده گردون

از مهمترین و اصلی ترین ماشین آلات صنعتی که بسیار پرکاربرد است و می توان از آن‌ها برای ساخت و ساز در ارتفاع های بالا استفاده کرد، جرثقیل می باشد. دنده گردان اصلی ترین قطعه‌ای است که باعث حرکت های شعاعی در جرثقیل می شود.

اگر دنده گردان در جرثقیل یا بیل مکانیکی خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کردید، بهترین گزینه این است که به سراغ افراد تعمیر کاری بروید که در این زمینه تخصص بالایی داشته باشند و بتوانند به خوبی از پس تعمیر بر آیند. تمام قطعاتی که در جرثقیل‌ها وجود دارند برای این که بهترین عملکرد را داشته باشند، باید با هم هماهنگی داشته باشند تا بهترین عملکرد حاصل شود. در صورتی که یک قطعه در تعمیر دنده گردان استفاده شود بر روی همه ی  قطعات جرثقیل تاثیر می گذارد.

ساخت دنده گردون

یکی از مراکز تخصصی ساخت دنده گردون برای انواع جرثقیل و بیل های مکانیکی ، صنعت تراش می باشد. شما این امکان را دارید تا با توجه به مدل ماشین و ابعاد آن ، سفارش خود را ارسال نمایید. انواع دنده گردون بیل مکانیکی و مدل های مختلف جرثقیل توسط متخصصین ما تولید و تعمیر می شود.

نکات استفاده از دنده گردان

برای این که به تعمیر این قطعه نیاز پیدا نکنید، بهتر است مورد های مهمی را قبل از استفاده از آن حتما رعایت کنید. اولین مسئله مهم تراز بودن میزان سکوی اصلی و جایگاهی است که جرثقیل در آن قرار می گیرد. در صورتی که این دو جایگاه با یکدیگر تراز نباشند باعث می شود در هنگام بلند کردن اجسام سنگین به جرثقیل فشار وارد شود و باعث خرابی آن شود.

نکته مهم دیگر در بکار بردن صحیح از جرثقیل، آسیب وارد نشدن به این قطعه است که هنگام استفاده از سیستم‌های گردشی دارای سکوی ثابت که به آن‌ها یاتاقان نیز گفته می شود. اصلی ترین وظیفه یاتاقان این است که از اصطحکاک قطعات به خصوص دنده گردان جلوگیری می کند و از این طریق دیگر به تعمیرات نیازی نخواهید داشت و تا چند سال توانایی دارید از آن به خوبی استفاده کنید.

فروش-دنده-گردون

قیمت دنده گردون

جهت اطلاع از قیمت دنده گردان برای ماشین آلات صنعتی ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش دنده گردون

جرثقیل‌ها ماشین‌های صنعتی در ابعاد بسیار بزرگ است که به غول ماشین آلات صنعتی معروف هستند. حرکت‌های شعاع جرثقیل که بسیار پر کاربرد می باشد به وسیله قطعه کوچکی به نام دنده گردان انجام می شود و چنانچه به تعمیر نیاز شود، تا زمان تعمیر جرثقیل بسیاری از حرکات خود را از دست می دهد. با در نظر داشتن اهمیت که این قطعه در جرثقیل‌ها دارد، برای تعمیر باید از افراد متخصص این کار کمک گرفته شود. صنعت تراش مرکز تعمیر و فروش دنده گردون می باشد. جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دنده-گردان
5/5 - (2 امتیاز)