اسلورینگ که به آن نیز اسلوبیرینگ نیز گفته می شود بلبرینگ های بزرگی هستند که توانایی حمل بارهای ترکیبی را در خود دارند. اسلورینگ ها در داخل و خارج خود دنده هایی دارند که یکی ثابت است و دیگری حالت چرخی دارد البته انواع بدون دنده آن نیز در شرکت های داخلی و خارجی مختلف تولید می شوند.

این نوع اسلورینگ ها گاهی به صورت عمودی و گاهی به صورت افقی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار می توانند بارهای ترکیب شعاعی، محوری و ممان خمشی را تحمل کنند. این وسیله از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که شامل رینگ داخلی، رینگ خارجی و ساچمه (غلطک)، آب بند، اسپیسر (جدا کننده)، گریس خور، پلاک، سوراخ ورود ساچمه ها و دنده  هستند. رینگ های داخلی و خارجی انواع مختلفی دارند که شامل رینگ های ساده، لبه دار و دندانه دار می باشند. اسپیسر می تواند از مواد فلز و یا غیر فلزی تولید شود. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دقت داشته باشید اسلوبیرینگ همان بلبرینگ‌‌های عظیمی هستند که توانایی تحمل بار‌‌های ترکیبی هستند. برای نمونه بار‌‌های شعایی و محوری با استفاده از آن قابل حمل هستند. اسلوبرینگ‌‌ها دارای یکسری سوراخ هایی به منظور متصل ساختن دنده‌‌های خارجی یا داخلی مجرا به منظور آب بند و روانکاری داشته که در نتیجه یک چیدمان بسیار به صرفه را به دنبال دارند. بهتر است بدانید به کارگیری اسلوبرینگ به طور معمول باعث می شود تا بسیاری از قطعه هایی که در چیدمان انواع بلبرینگ معمولی مورد استفاده قرار می گیرد حذف گردد. برخی از مولفه هایی همانند توجه، عملکرد نرم، جمع و جور بودن، مونتاژ راحت و کارایی مطمئن از جمله مسائلی است که سبب شده هر روزه بر میزان به کارگیری از اسلوبرینگ‌‌ها در انواع صنایع افزوده گردد.

قیمت اسلورینگ

قیمت اسلورینگ ها بسیار مناسب است زیرا با استفاده از آن، نیاز به بسیاری از قطعاتی که در بلبرینگ های دیگر وجود دارند حذف خواهد شد. استفاده از آنها مزایای دیگری نیز دارد. این تجهیزات به لحاظ ساختاری جمع و جور هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

دقت این وسیله بالاست و به صورت نرم کار می کند. این تجهیزات صلبیت نسبتا بالایی دارند و عملکردشان اطمینان بخش می باشد. این عوامل موجب شده است که از آنها ها در صنایع مختلفی استفاده شود. از شرکت های خارجی تولید کننده قطعات این چنینی می توان شرکت PSL  را نام برد. اسلورینگ هایی که در این شرکت تولید می شوند معمولا از نوع کراس رولر و ساچمه ای تماس چهار نقطه ای می باشند. حداکثر قطر بیرونی این آنها در حدود 4000 میلی متر است.

فروش اسلورینگ

از این وسیله ها در بیل های مکانیکی، جرثقیل ها، سکوهای مونتاژ و دسترسی، ماشین های جابجایی زباله، چنگک های هیدرولیک، وینچ و درام، تجهیزات حفاری و سوراخ کاری، ماشین های تسطیح و آماده سازی زمین، لودرهای بزرگ و ماشین آلات تونل، یاتاقان های محور پیچ و یاو در توربین باد، ماشین آلات فرآوری چوب، روبات ها، مکانیزم چرخاننده تلسکوپ ها و رادارها، موقعیت دهنده ها و بازوهای مکانیکی، ماشین های ابزار، ماشین های پرکردن بطری اکسل ها و شنی ها، تجهیزات تصفیه آب، تجهیزات خاص و در موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

البته اسلورینگ ها بیشتر در درام، آسیاب و کوره های دوار و ابزار و تجهیزات بزرگی که دهانه های بزرگی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع کاربردهای فراوان این نوع، استفاده در جرثقیل های موبیل تاور کراین است.

این نوع از جرثقیل ها برای حمل بارهای مختلف در ارتفاع های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند همچنین این جرقیل ها در کارخانه های تولید سیمان، فولاد و در آسیاب های مورد استفاده در معادن کاربرد فراوان دارند. صنعت تراش مرکز خرید و فروش اسلورینگ جرثقیل می باشد.

در حال حاضر در شرکت PSL  اسلوبیرینگ های سری های 1B و 1Z بیشتر تولید می شوند. مدل های سری 1B شامل اسلورینگ چهار نقطه تماسی بدون دنده، چهار نقطه تماسی با دنده داخلی و چهار نقطه تماسی با دنده خارجی است. محصولات سری 1Z شامل اسلو بیرینگ چهار کراس رولر بدون دنده، کراس رولر با دنده خارجی و کراس رولر با دنده داخلی است. البته مدل های دیگر نیز در این شرکت تولید می شوند که از جمله آن ها می توان به اسلورینگ دو ردیفه، و کراس رولر دو ردیفه، اسلورینگ های خاص دو ردیفه رولر محوری ـ شعاعی مدل و نمونه های سه ردیفه رولر محوری ـ شعاعی  اشاره کرد.

این مدل های مختلف با توجه به فیزیک و ساختاری که دارند هرکدام در صنایع مختلفی به کار می روند. این محصولات در مدل های مختلف با قیمت های مختلفی به بازار ارائه می شوند. قیمت اسلورینگ ها با توجه به کیفیت و اجزای تشکیل دهنده و جنس و خلوص فلز سازنده آن تعیین می شوند.

ساخت اسلورینگ

از هدف های بسیار مهم صنعت تراش تولید اسلوبیرینگ های مایحتاج کشور با کیفیت بالا و در حداقل زمان ممکن و جلب رضایت مشتری و فروش با قیمت مناسب می باشد. اعضای این شرکت باور دارند که بزرگترین سرمایه شرکت مشتریان آن هستند.

در حال حاضر شاهد رشد صنایع متعددی هستیم و هر یک از صنایع دارای کاربرد‌‌های مختلفی هستند که اسلورینگ جرثقیل را مورد استفاده قرار می‌ دهند؛ به عنوان مثال صنایع نفت، صنایع شیمیایی، حمل و نقل ساختمان، نظامی، توربین‌‌‌های بادی، پتروشیمی، شیمیایی، سیمان، نظامی، معادن، غذایی و غیره همواره از اسلو بیرینگ استفاده می کنند.

اسلورینگ جرثقیل

بیشترین کارایی این وسیله برای پره‌‌های توربین بادی، کوره‌‌های دوار، درام، رونور‌‌ها و آسیاب و همچنین تمامی ابزارالات ثقیل که دارای دهانه بزرگ هستند به کار گرفته می شود. یکی دیگر از کاربرد هایی که این نوع از بلبرینگ‌‌ها دارا هستند اسلورینگ جرثقیل است. به طور کلی اسلو بیرینگ جرثقیل موبیل، تاور کرین که معمولاً تحت عنوان اسلورینگ جرثقیل ساختمانی نیز یاد می شود.

به منظور جابجا نمودن بار‌‌های متعدد در ارتفاعات گوناگون مورد استفاده واقع می شود. این محصول در بسیاری از کارخانجات تولید کننده فولاد و کارخانجات تولید کننده سیمان و غیره به کار گرفته می شود.

ویژگی های اسلورینگ جرثقیل

هنگامی که می‌خواهید برینگ مناسبی را برگزینید در چنین مواقعی با مسئله و موضوعات تخصصی مواجه هستید. در حقیقت برگزیدن بیرینگ مناسب یکی از مهم ترین گام‌‌ها جهت کسب اطمینان از کارایی درست دستگاه و میزان سود دهی مورد نیاز است بنابراین اسلوبرینگ‌‌ها یکی از موارد بسیار مناسب به شمار می‌ رود که دارای کارایی متعددی نیز است.

در صورتی که نیازمند بلبرینگی هستید که می‌ خواهید انعطاف و تحمل زیادی داشته باشند. بلبرینگ یکی از بهترین گزینه‌‌های پیشِ رو است. توجه داشته باشید که بلبرینگ‌‌ها قادر هستند میزان زیادی از بار‌‌های محوری و شجاعی را بر دوش کشند. این گونه از بلبرینگ‌‌ها خیلی خوب می‌ توانند بار‌‌های مختلف را کنترل نموده و در زمان نوسانات متعدد به حفظ تعادل خویش بپردازند.

هنگامی که در رابطه با انعطاف پذیری بالا صحبت به میان می آید در حقیقت اسلوبرینگ یکی از بهترین گزینه‌‌ها و همچنین نخستین گزینه مد نظر مهندسان موجود در صنایع است. از خصوصیات مهم اسلورینگ جرثقیل می توان موارد زیر را نام برد:

در حقیقت در آنها یکسری حفره‌ هایی وجود دارد که برای روغن کاری است. به طور کلی در هر یک از این محصولات قادر هستید تا انواع گوناگون ساچمه را مورد استفاده قرار دهید. ابعاد و مکان قرار گیری هر یک از حفره‌‌های اسلوبیرینگ ممکن است به صورت متفاوت طراحی گردد. بهتر است بدانید طراحی نمودن آنها قادر است به شکل یک ردیفه و یا دو ردیفه صورت گیرد. این ابزارآلات قادر هستند به شکل چرخ دنده‌‌های خارجی و یا چرخ دنده‌‌های داخلی طراحی و تولید شوند.

کاربرد‌‌های اسلوبیرینگ جرثقیل

همواره مدل هایی وجود دارد که دارای کارکرد‌‌های مختلفی است و کارخانجات و صنایع گوناگون آن‌‌ها را مورد استفاده قرار می‌ دهند. برخی از شرکت‌‌‌ها به منظور اینکه بتواند به تولید ملی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار و همچنین به منظور پیشگیری از خروج ارز از طریق دانش و فناوری قادر هستند تا اسدوبرینگ هایی با کیفیت عالی تولید نموده و آن را روانه بازار کنند.

همان گونه که گفتیم این وسیله دارای کاربرد‌‌های متنوعی است که به عنوان مثال می‌ توان از جمله کاربرد‌‌های گسترده این دستگاه به اسلورینگ جرثقیل، مکانیزم چرخاننده رادار و تلسکوپ، ابزار آلات مربوط به فرآوری چوب، لودر بزرگ و تجهیزات تونل، موقعیت دهنده و بازو‌‌های مکانیکی، ماشین‌‌های ابزار، ماشین‌‌های پر نمودن بطری، چنگک‌‌های هیدرولیکی، ماشین آلات جابجا نمودن زباله ها، تجهیزات و ابزارآلات مربوط به حفاری و سوراخکاری، سکو‌‌های مونتاژ و دسترسی، اکسل و شنی ها، ماشین آلات مسطح سازی و آماده سازی زمین، ربات ها، تجهیزات و ابزار آلات مربوط به تصفیه آب و غیره است.

تعمیر اسلورینگ

ساچمه یا رولر یکی از اجزایی است که با توجه به نیاز و همچنین نوع اسلوبرینگ قادر است در یک، دو و یا سه ردیفه واقع شود. به طور کلی این اجزا با استفاده از فولاد بیرینگ تولید می گردد. رینگ داخلی از دیگر اجزای اسلوبرینگ است که به شکل لبه دار، دندانه دار و ساده با استفاده از فولاد خاص از طریق امکانات سخت کاری‌‌های سطحی تولید می گردد. رینگ خارجی نیز از جمله اجزای دیگر اسلوبرینگ بوده که همچون رینگ داخلی به شکل لبه دار، دندانه دار و همچنین ساده با استفاده از فولاد خاص تولید می‌ شود. هر یک از مواردی را که نام بردیم از اجزای اسلوبرینگ بوده که در کنار یکدیگر برینگ را می‌ سازد و از سوی صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. جهت ثبت سفارش و تعمیر اسلورینگ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)